Jdi na obsah Jdi na menu
 


 
 

Obrazek

SPOLEK PRO VOJENSKÁ PIETNÍ MÍSTA, o.s.

IČO: 28559410
Adresa: Praha 4-Michle, Ohradní 1353/33
 

Obrazek

 

Aktuální a jedinou platnou stránku Spolku pro vojenská pietní místa naleznete

ZDE

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

činnost spolku (archivní část)

 

setkání a podobné akce více ZDE
výroční setkání, seminář a prezentační akce více ZDE
z dalších aktivit spolku a jeho členů více ZDE
projekt mapování vojenských pietních míst více ZDE
spolupráce na mapování vojenské historie více ZDE
často kladené dotazy více ZDE
komunikace s obcemi více ZDE
další články více ZDE
zpravodaj projektu mapování VPM - Monument více ZDEDalší kontakty naleznete - ZDE

VÝZVA
Máte-li někdo zájem zveřejnit svoje historické fotografie, nášivky či informace k vojenské historii a místům - pak nás neváhejte kontaktovat. A v případě, že máte fotografie či popis vojenského pietního místa z jakéhokoliv okresu tak napiště také.

Sponzoři a podpora
 
server Estránky snadná tvorba webových stránek, výborný poměr cena/vlastnosti, skvělá podpora uživatelů

 
 

Komentáře

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Jako vojín ČSLA jsem našel několik hrobů zemřelých Rusů.

(Martin, 15. 5. 2011 12:00)

Díky, případně to prosím zkuste podorbněji ropzvinout na této stránce (https://vets.estranky.cz/clanky/vmp-okres-prerov/lipnik-nad-becvou.html), tam jsou data o Lipníku, tady se to ztrácí a čtenář co hledá data o Liponíku to neuvidí, díky moc

Asi ne každý jsme hodni pozornosti.

(Miroslav Staněk, 31. 7. 2011 12:09)

Dobrý den.
Zhruba před měsícem jsem poslal na uvedenou e-mailovou adresu panu předsedovi Kainovi připomínky k výběru pietních vojenských míst na hřbitově v Rosicích u Brna. Velice mne překvapuje, že dodnes jsem se nedočkal žádné odpovědi - reakce na tyto připomínky. Je to pro mne o to překvapivější, že si myslím, že úsilí moje je v jisté míře a jistým způsobem paralelou úsilí Spolku pro vojenská pietní místa. Nicméně vysvětluji si to tak, že představenstvo spolku asi přebírá nějaké, když ne všechny manýry od domácích politiků.
S pozdravem.
Miroslav Staněk, Zbýšovská 760, 665 01 Rosice u Brna. e-mail: stanek. mir@seznam.cz

Re: Asi ne každý jsme hodni pozornosti.

(Martin (místopředseda, t.č. dlouhodobě v zahraničí), 31. 7. 2011 12:47)

Pane Staňku, nevím jakým právem si osobujete nám předhazovat manýry politiků. Vůbec nechápu o co Vám jde a co jste si myslel. Jen proto, že Vám jeden človgěk neodepsal (a to ještě nevíte jistě jestli třeba není na dovolené či nemocný) si dovolujete napsat podobným komentář ? Urážet členy spolku, kteří více než 5 let mapojí památky a už jich prezentovali 19, 5 tisíce. To vše za své peníze, bez politiků. Takže - žádné manýry jsme od nikoho nepřevzali, ale .......... dál nemám co napsat.

Re: Asi ne každý jsme hodni pozornosti.

(Miroslav Staněk, 31. 7. 2011 13:09)

Dobrý den.
Nechápu proč se urážíte a proč se ptáte. Vše jsem uvedl. Jen si nemyslím, že předseda spolku je jenom "nějaký jeden člověk". Berte moji připomínku jako běžnou a pravdivou informaci. O víc mi nejde. Pokud nevíte o co jde, zeptejte se pana předsedy. Myslím, že je to pro Vás nejjednodušší způsob, jak se to můžete dovědět. Pokud mejl dostal (a mohlo se stát, že jej třeba nedostal, což se sice stává málo, ale může se to stát), pak určitě bude vědět oč jde.
S pozdravem. M.S.

Re: Re: Asi ne každý jsme hodni pozornosti.

(Martin (místopředseda, t.č. dlouhodobě v zahraničí), 31. 7. 2011 13:28)

Urážím se proto, že neobvykl= množství lidí se nám stále snaží "ukázatL jak vše děláme špatně, jak to máme dělat, někteří se dokonce snaží nám cosi nařizovat, poučovat apod. S předsedou jsem jaksi nekomunikoval delěí čas. Já se normálně podepisuji Martin, neb jsem jediný toho jména ve spolku, nicméně, jsem dlouho v zahraničí a tudíž nemám k němu přístup. A psát mu nepovažuji nzní ya nutné, ale to je podružné. S navážkami (politici) jste si začal Vy. Já jsem Vás lsušně upozornil, že jsme apolitický spolek. A Vy, zdá se mi, začínáte správně tušit, že jsem alergický na navážení se do naší práce. Snažíme se jak nejlépe umíme, jak nejvíce nám to čas i místo umožní. A furt, a furt, a furt jsme ti špatní.....................

ocenil bych ukončení této diskuse, protože každý ví, že náš spolek má dávno jiný web, zkuste s epodívat tam

Re: Re: Re: Asi ne každý jsme hodni pozornosti.

(Miroslav Staněk, 31. 7. 2011 14:29)

Pane Martine. Jsem poslední kdo by vůbec mohl Vám chtít říct, že všechno děláte špatně. Naopak Vašeho usilí si velice vážím. Moje původní dnešní reakce vycházela ze zkušenosti, že můj dopis předsedovi byl ignorován.To je to, co jsem srovnával s chováním politiků. Ostatně zkuste si napsat nějakému politikovi a uvidíte jak tato sorta lidí komunikuje. Ignorance Vám bude odpovědí. A já jsem vám chtěl pomoci tím, že jsem předsedovi napsal názor o umístění některých osob, kteří mi neladí s pojmem vojenské pietní místo na vašich stránkách. Domníval jsem se, že bude ochoten o těchto problematických a diskutabilních hrobech jednat či diskutovat, což v konečném efektu přispěje ke zkvalitnění výsledků vašeho snažení. A že to tedy bude dobré a ve prospěch věci. Znovu připomínám a zdůrazňuji, že vaši akci považuji za rozumnou, moudrou a navýsost kulturní počin. A za to vám v první řadě děkuji. Tím víc bych rád s Vámi probral to ce se mi jeví, že to věci neprospívá. Vaši vůli k ukončení diskuse respektuji. Teď tedy záleží na Vás.
Přeji hezký den.
M.S.

Re: Asi ne každý jsme hodni pozornosti.

(jiri portes, 1. 8. 2011 3:05)

Pane Staňku, na této stránce jsou adresy i místopředsedů, je možno napsat na ně nebo mě, který VPM administruji a umisťuji na stránky.
jiri (jiri.portes@vets.cz)

Re: Re: Asi ne každý jsme hodni pozornosti.

(Miroslav Staněk, 2. 8. 2011 12:48)

Odpovídám Vám na Vaši e-mailovou adresu.
M.S.

Re: Asi ne každý jsme hodni pozornosti.

(ŠOCH Alan, 18. 6. 2012 12:01)

Ono orientovat se v Rakouské armádě není tak jednoduché jak by se zdálo.Evidence nic moc,jména skomolena.Celé pluky se vzdaly Rusům.Chaos a zmatek - nebyl čas na byrokracii.K tomu neuvěřitelné zráty na bojištích a statísíce nezvěstných.Masové dezerce.Popravy důstojníků vojíny na denním pořádku.Dám Vám vodítko.Zjistěte s které obce hledaný byl, co to bylo za hejtmanství R.U,do které župy spadalo.Podle žup se dopňovala kasárna.Marškumpanie platila pro celá kasárna.Kam mohli odjet zjistíte podle směru vlaku.Většinou seřadiště a odtut marschbatalion rovnou na frontu. 20-25 km od přední linie.Pozor dráhy si vedly evidenci kam vlaky jely a jejich cíl.

alfred grafen von enzenberg

(Petr Ludvík , 18. 3. 2012 0:31)

dobrý den sem vlastník hostince čp.11 v klenech a chtěl bych získat nějaké informace o tomto rytmistrovi. děkuji.

Re: alfred grafen von enzenberg

(Martin, 18. 3. 2012 8:44)

DObrý den,
předpokládám, ž eřeč je o tomto místě(https://vets.estranky.cz/clanky/vpm-okres-nachod/kleny.html) v obci Kleny. Mi další informace nemáme, ale o válce 1866 má hodně informací spolek zabývající se pouze tímto údobím. Tak to zkuste u nich (http://www.1866.cz/).

Hrob por. Maršounové

(Pavel Krejčí, 3. 2. 2012 10:01)

Dobrý den,
u popisu hrobu por. let. Maršounové ve Vrdech-Bučici /5.6.54/ máte nepřesnou informaci.Ve skutečnosti zahynula v letadle C-5, nikoliv K-65 Čáp.Pokud máte zájem, mohu zaslat vyšetřovací spis této nehody, který jsem získal ve VHU.
mail- 2paja@email.cz

Re: Hrob por. Maršounové

(Martin, 3. 2. 2012 10:22)

Zdravím a díky za opravu a doplnění, o spis bychom eventuálně zájem měli (je-li např. v el. podobě). Každopádně díky za Vašich ochotu nám pomoci.

Tady tahle skupina je asi k ničemu!

(Alan Šoch, 30. 11. 2011 15:46)

Víte pánové otec má již 81 let a co by chtěl tak znát pravdu jak to s jeho strýcem Vojtěchem bylo.Jenže tady čekáme 3-4 roky a ozývají se jen hledači kovů.Nebo jste jiného názoru?V podstatě čelý internet je klam a podvod!Přeji hezký den.

Re: Tady tahle skupina je asi k ničemu!

(Martin, 30. 11. 2011 16:29)

Předně, doufám, že tou skupinou k ničemu nemyslíte náš spolek, pomohli jsme dohledat desítky předků lidem co si sestavují rodokmeny, či hledají své příbuzné a to i ze zahraničí. My hledáme památky, zatím ne jednotlivé osudy, na to jsou jiné a to státem placené instituce, ne velmi chudý spolek.
Co se internetu týká, zde si můžete myslet co chcete, předpokládám, že až tak těžké určit co je a co není pravda nebude, zvláště na našich stránkách založených na přepisu obsahu památek - jak je vidno na fotografiích.

Lokace místa WOGADISBURK

(Šoch Alan, 11. 11. 2011 10:55)

Dobrý den,
jako zájemci o Moravskou historiji se stále přeme o místo Wogadisburk. Je několik tezí vycházejících z doměnek a také s výpočtů na mapách včetně určení místa a jeho tehdejší dostupnosti.Nové poznatky tvrdí že místem Wogadisburku byl Přerov a jiní kopec u obce VRBICE u V.Bílovic.Děkuji za informace.

Clifford Wellings - Casualty buried in Prague War Cemetary

(Colin Foster, 21. 3. 2011 13:14)

Hello,
I am researching this soldier as he was captured in the post D Day fighting in Normandy & briefly held as PoW in a wooden shed now owned by a friend of mine. We know this as he wrote his name, rank, serial number, unit and date of capture on the wall; this is still visible along with 17 others.
I found your website & saw that you had recorded his name in the details for the cemetary and I wondered whether you have any other details of this soldier and what caused his death.
It would be good to hear from you; my email address is colinsfoster@gmail.com
Thank you
Regards
Colin

Re: Clifford Wellings - Casualty buried in Prague War Cemetary

(Martin, 21. 3. 2011 15:36)

we haven´t got any aditional information. Try ask Military museum (http://www.vhu.cz/cs/stranka/vhu-praha/adresa-kontaktni-info/). I hope that you will be succesfull.

Jako vojín ČSLA jsem našel několik hrobů zemřelých Rusů.

(Šoch Alan, 27. 12. 2010 21:05)

Byko tomu v kasárnách v Lipníku nad Bečvou.První světová válka.

Lužice

(Martin, 30. 9. 2010 18:26)

na webu máme na okrese Hodonín obci Lužice
https://vets.estranky.cz/clanky/vpm-okres-hodonin/luzice
v registru obcí je obec Lužice, žádná obec Lužice u Hodonína