Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. setkání účastníků projektu

28. 10. 2007

27. října proběhl v restauraci U Bronců náš již 18. sraz. Prakticky zbytečný. Předseda a Ivo se omluvili, a tak se zúčastnili pouze Petr, Diana s Vladimírem a nový sympatizant Pavel Měkota. Ten na místě podal přihlášku a vložil 200 Kč. Postěžovali jsme se na nízkou účast a malou aktivitu ostatních členů spolku. Dohodli jsme se, že Petr pošle pozvánku na konferenci na www.valka.cz  a Vladimír do Anletu a ČSBS.
Také jsme znovu v hovoru narazili na nevhodnost titulku na našem webu - Váleční veteráni Kolínska. Nešlo by odstranit? Myslíme si totiž (a
Petr z vlastní zkušenosti potvrdil), že tento nadpis může některé lidi odradit od dalšího prohlížení našich stránek.
Dále jsme se dohodli, že v listopadu sraz nebude a těšíme se na konferenci v Pardubicích, kde snad bude účast hojná a diskuze plodná!

 
Následně se Vladimír s Dianou zúčastnili v neděli 28. října slavnostního shromáždění k 89. výročí vzniku Československé republiky, kam byli pozváni předsedou ČSBS Prahy 3 dr. Ronským.

Konalo se v panteonu Národního muzea v Praze. Pořádal jej Český svaz bojovníků za svobodu, Čs. obec legionářská, Sdružení domácího odboje a partyzánů, Sdružení osvobozených politických vězňů a pozůstalých, Sdružení Českého národního povstání spolu s Ministerstvem obrany ČR, Generálním štábem AČR, Národním muzeem, Českou obcí Sokolskou, evropským hnutím ČR, Českým Junákem, Klubem dr. Milady Horákové, Konfederací politických vězňů, Masarykovým demokratickým hnutím, Masarykovou společností, Orlem, Společností dr. E. Beneše, Společností bratří Čapků, Společností Jana Masaryka a Svazem PTP (Vojenské tábory nucených prací).
V krátkém úvodním projevu si předsedkyně paní Anděla Dvořáková oprávněně postěžovala na nezájem státu o bojovníky za svobodu a jejich odkaz.
Vznesla také protest proti chystanému průvodu neonacistů Prahou. Další projev měl JUDr. Pavel Rychetský a Miroslava Němcová.

Celou akci natáčela v přímém přenosu Česká televize.

 

fotografie - ZDE

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Obsah

(Martin, 29. 10. 2007 17:49)

Souhlasím s Radkem, je to nemilé, ale většina našich nejvěrnějších čtenářů ( pochopitelně vyjma členů spolku a projektu ) jde za nášivkama a do Galerie hrdinů. VPM není jediný náš projekt, je největší a má největší budoucnost, ale tu si vychutná až v databázi v 3F.

Diskuse

(Radek Říha, 29. 10. 2007 16:35)

Nechal bych to, jak to je. Ten kdo odejde po objevení hlavičku podle mě neoplývá touhou se něco dozvědět.

1. strana

(Martin, 29. 10. 2007 8:32)

Tím vším, ale není řečeno, že se nemůže změnit vzhled první / tedy úvodní / strany. Např. pryč obrázek a jiný text místo toho.

Nadpis

(Martin, 29. 10. 2007 7:18)

No to je právě to. Tady se zaměňuje nadpis webu a jméno webu. Pochopitelně není problém změnit nadpis, ale to pak nastane chaos. Všude je web zapsan jako VVK, projtě VPM hostují u VVK. Jedná se i klíčová slova pro vyhledavače. Po vlastně dvou letech provozu tohle měnit ? A začínat zase na čistý louce ? Teď když máme tolik zpětných odkazů ? Osobně si myslmí, že si spíše z tohohle můžeme vzít poučení a začít zvolna dělat reklamu na www.vets.cz, která bude mít takový název a nadpis na jakém se dohodneme a tomuhle u Estránek nechat to co se bude používat i po oddělení 3. fáze.

Hlavička

(Petr, 28. 10. 2007 22:23)

Já si to nemyslím, ale je to jen můj názor. Osobně jsem se několikrát setkal s tím, že když jsem někomu dal odkaz na VETS a po otevření viděl baner VÁLEČNÍ VETERÁNI KOLÍNSKO tak zase odešl bez toho, že by se proklikal dál.
Ale jak píšeš jsou důležitější věci k řešení a nemá se cenu hádat o nečem na co máme tak rozdílné názory.

Jméno stránek

(Martin, 28. 10. 2007 21:11)

Opravdu nesouhlasím s napády na změnu názvu stránek. Nejsou tu jen VPM i když je to vlajková loď. Web je takto zaregistrován v mnoha vyhledavačích a seznamech, mimo jiné i v NK. To je jako měnit jméno obchodní značky a to s dobrou pověstí. Většina čtenářů jde po nformaci, kterou jim předložili vyhledavače, jméno stránek je stejně pro drtivou většinu čtenářů podružné.