Jdi na obsah Jdi na menu
 


data vojenské prostory

7. 3. 2010

 

Soubory ke stažení k Projektu mapování vojenských prostorů

 

 

Geografická data ve formátu shapefile a KML

Datový soubor vznikl z veřejně dostupných informací ze sítě internet a vlastního mapování v rámci projektu. Uvítáme jakékoliv korekce v daných informacích. Většina lokalit nebyla dosud prověřena. Uvítáme pochopitelně i informace o daných lokalitách i lokalitách dalších.

Pro prohlížení souborů KMLje nezbytné mít nějaký program. Smysluplným řešením se jeví především aplikace  Google Earth, která je ke stažení ZDE. Na téže stránce jsou k ní i informace.

Soubory shapefile a KML/KMZ jsou v souřadnicovém systému WGS-84.

Pro prohlížení těchto souborů je nezbytné mít nějaký program. Smysluplným řešením se jeví především aplikace  Google Earth, která je ke stažení ZDE. Na téže stránce jsou k ní i informace.

Soubory shapefile a KML/KMZ jsou v souřadnicovém systému WGS-84.

Obrazek

 

BŘEZEN 2010

soubor ke stažení

formát SHP

formát KML

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

velké díky

(Kuba, 22. 4. 2013 15:24)

kde jste prosímvás sehnali tyhle data ? Dělám semestrální práci, týkající se vojenského mapování a s těmito daty získává moje práce úplně jiný rozměr ! :-) Velké Díky tomu, kdo tohle sehnal a v případě že to někdo, vytvořil, tak ještě 10x větší díky :-)

Re: velké díky

(martin, 22. 4. 2013 15:37)

je to poskldádané ze všeho možného co se válelo po internetu, nebyl o to zájem, tak už se to ani nedoplňovalo. Hádám, že na forech typu fortifikace, vojensko, ropiky apod. by se našla kupa dalších souřadnic

Re: Re: velké díky

(Kuba, 22. 4. 2013 16:09)

je to ale masakr, když jsem sháněl tyhle data od lidí z armády, tak se na mě dívali jak na vola, že je to tajny atd. :-D a jeste je to v shapefilu, takze s tim nemam skoro žádnou práci...velká pochvala a díky :-) Ještě sehnat údaje o počtech lidí v armádě a byla by to pecka :-D

Re: Re: Re: velké díky

(martin, 22. 4. 2013 20:20)

:-) aby bylo jasno, 99,9% obsahu těchto dat jsou zrušené posádky a útvary, mám silný pocit, že jsem tam i útvary CGA (tedy rusové) a navíc je to zhola nezřízený mix ČSLA a vojsk MV (respektive PS). Takže tato data byla napsoledy tajná tak kolem roku 1989.
Avšak, kdyby náhodou někdo sháněl data nová, včetně počtů, tak je dozajista najde v ročenkách MO (http://www.mocr.army.cz/scripts/detail.php?pgid=217) :-)

Re: Re: Re: Re: velké díky

(Kuba, 22. 4. 2013 21:27)

Aktuálnost dat mi moc nevadí, jde mi hlavně o to, že nějaká data jsou. Jelikož jde o studijní účely, tak bude hodnocena hlavně kartografická správnost, než aktuálnost dat :-)

Re: Re: Re: Re: Re: velké díky

(Kuba, 22. 4. 2013 21:34)

A například pohraniční posádky v te mapě znázorňovat nebudu, vyberu jen třeba muniční sklady apod. Jde mi o to, aby v te mapě aspoň něco bylo :-D