Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Republikového sněmu ČsOL 10. listopadu 2015

12. 11. 2015

Z Republikového sněmu ČsOL 10. listopadu 2015

snem-csol-2015-013.jpgV úterý 10. listopadu 2015  se v historických prostorách majestátního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil Republikový sněm Československé obce legionářské  (ČsOL). Sněm je nejvyšší orgán ČsOL, který vyhodnocuje činnost obce v uplynulém období, volí funkcionáře ČsOL, schvaluje  zásadní dokumenty (stanovy a podobně) a určuje program pro činnost legionářské organizace na období dalších let až do příštího sněmu.

 Sněm ve svých předložených zprávách a podkladech zhodnotil, co se za poslední roky v činnosti ČsOL povedlo, a co se z objektivních důvodů nepodařilo realizovat. Kromě některých nedostatků se ČsOL povedlo zaknihovat mnohem více úspěchů. V současnosti je snad nejzajímaješím a nejúspěšnějším projektem Programu „Legie 100“ pojízdné legionářské muzeum „Legiovlak“, které navštívilo odhadem  zatím nejméně  70.000 návštěvníků.

 Za předsedu ČsOL byl opětovně zvolen Pavel Budínský a za prvního místopředsedu ČsOL Jindřich Sitta, kterým přejeme do další práce hodně sil a úspěchů.

 Pro jednotu ČsOL Český Brod je velkým uznáním její činnosti to, že se do orgánů  ústředí ČsOL dostal volbou  opětovně  předseda jednoty Josef  Přerovský a prvně také  člen jednoty Ferdinand Vrábel a jako náhradníci i další členové naší jednoty Martin Brynych a Vladimír Štrupl.

 Tyto výsledky nás všechny zavazují k další činnosti ve prospěch naší jednoty ČsOL v Českém Brodu a výchovy mladé generace ve smyslu odkazu zakladatelů našeho svobodného a demokratického státu – Československé republiky – T. G. Masaryka., M. R. Štefánika a E. Beneše.

 F. Vrábel

 

Náhledy fotografií ze složky Sněm ČsOL 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář