Jdi na obsah Jdi na menu
 


Firma Renewal

18. 3. 2011

Firma Renewal

3.jpgNaší specializací je renovace přírodního kamene.
Jmenuji se Jiří Klare a s kamenem pracuji od roku 1988. Mojí specializací jsou opravy hrobů, rekonstrukce pomníků a opravné práce : štokování, tryskání, broušení, lepení a chemické čištění.
Působíme hlavně v oblasti severních Čech. Firma pracuje týmově a zaměřuje se hlavně na opravy a rekonstrukce hrobů a pomníků. Využívá nejmodernější postupy oprav a snaží se zachovávat původní vzhled historických skvostů. Spolupracujeme také s lidmi , kteří se dorozumí německy a jsou schopni „dát“ dohromady hroby i na dálku.

Zrekonstruovali jsme mnoho starých historických hrobů včetně pomníků mezi která patří např. Pomník zakládající člena Sociální demokracie Ferdinanda Schwarze. Byli jsme účastníky rekonstrukce např. hrobů majora France von Panze z r.1866 na Dlouhých Mostech. Dále hrobů na hřbitově při Budyšínské ulici v Liberci. Kde jsou nesmírně cenné náhrobky s mramorovými sochami od Václava Prachnera (autor známé Terezky v nice Clam-Gallasova paláce na Mariánském náměstí v Praze a mnoha pomníků slavných osobností na malostranském hřbitově i jinde) a Josefa Maxe (autor řady soch na Karlově mostě a bohužel odstraněných pražských pomníků císaře Františka I. a maršála Radeckého). Prostě taková malá galerie mramorových soch z období klasicismu a historismu. Stávaly tu hrobky významných osobností města, včetně Liebigovy. Taky sem byly přemístěny barokní plastiky z jiných lokalit.

více na stránkách firmy Renewal
http://www.renewal.euweb.cz/index.htm

 

Náhledy fotografií ze složky Firma Renewal

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář